www.mettefix.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.mettefix.darkbb.com

www.mettefix.yetkin-forum.com

AnasayfaKayıt OlGiriş yapLatest images

RAP'e RAP'le cevap verilir

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

RAP'e RAP'le cevap verilir Empty
MesajKonu: RAP'e RAP'le cevap verilir   RAP'e RAP'le cevap verilir Icon_minitimeCuma Haz. 27, 2008 10:14 am

Geçen gün Sagopa Kajmer isimli rap’çi, diğer bir rap’çi Fuat Ergin’e dava açtı, Fuat Ergin’in myspace sitesine koyduğu “Kırmızı Halı” şarkısında kendisine küfrettiği gerekçesiyle... Bu rap’çi aynı davayı Ceza ve kardeşi Ayben‘e de açmıştı.
Şimdi Sagopa’nın değişimine bakıyorum da ne olduğu konusunda tam bir fikre varamıyorum. “S.tirin Gidin” diye bir parçası var ki, o şarkıda tüm pop camiasına küfürler yağdırıyor. Bu ne perhiz ne lahana turşusu... Ondan sonraki parçalarına bakıyorum, şarkılarındaki sertlik gitmiş yerine melankolik arabesk bir tür gelmiş. Rap demek zor. Yeni videosundaysa rap’çi kişiliği de gitmiş, bir derviş edasına bürünmüş. Cüppeli bir Sagopa var karşımızda. Müzik endüstrisine yağdırmadığı küfür kalmayan bu rapçi şimdi kendisine küfredildiği gerekçesiyle 100 bin YTL’lik tazminat alma peşinde.
Bence rap’e rap’le cevap verilir. Rap dışında bir yola başvurmak, bu davayı baştan kaybettiğini göstermez mi?
Duyduğum bir şey daha var... Sagopa’nın altyapılarındaki sample’ların bir kısmının çalıntı olduğu. Bu konu tüm hip hop sitelerinde dolaşıyor. Forumlara göre, Apocalyptica ve Kostas Pavlidis‘ten melankolik bir sample alıp üstüne ritim koymuş, rap yapmış. Müzik otoriteleri bir baksın. Eğer doğruysa, o zaman bunlar da Sagopa’ya dava açsın.

Melis AlphanDikiz | Milliyet Gazetesi
https://mettefix.yetkin-forum.com

RAP'e RAP'le cevap verilir
1 sayfadaki 1 sayfası